Hırsız Alarm Sistemi

Alarm Gözlem Merkezi (AHM)
 
Ev ve işyerlerine kurulan alarm sistemleri, bir alarm durumunda bağlı bulunduğu Alarm Merkezi’ni arayarak, bu merkezdeki operatörleri uyarmakta ve alarmın cinsine göre (hırsızlık, yangın, sağlık vb.) kolluk kuvvetlerinin, itfaiye ve sağlık birimlerinin olaya müdahale etmesini sağlamaktadır.
 
AHM’lere gelecek alarmların en kısa sürede ve doğru bir şekilde kesinleştirilmesi çok önemlidir. Firmamızın bu alanda eğitim almış uzman AHM operatörleri merkeze gelen tüm alarmları etkin bir değerlendirme sürecine tabi tutmakta ve AHM, 7/24 saat görev yapmaktadır. Bütün operatörlerimiz iletişim eğitiminden geçmiş ve teknik konularda uzmandır.
 
Hırsız Alarm Sistemi İşleyişi;
 
 • Şifre Girilerek Sistem Devereye Alınır
 • Tehlike Anında Dedektörler Hırsızı Algılar ve Merkeze Sinyal Gönderir
 • Operatör Aldığı Sinyal Doğrultusunda Emniyet Güçleri ve İlgili Kişileri Bilgilendirir
 • Süreç Hızlı Geliştiği İçin Hırsızlık Girişimi Engellenmiş Olur, Güvenlik Güçlerince Hırsızın Yakalanması Akabinde Başka Hırsızlık Girişimlerinde Yer Alması Engellenerek Toplum Huzurunun Sağlanmasında da Sistem Etkin Rol Oynamış Olur.
ALARM SİSTEMLERİ
 
Yapılan son araştırmalara göre her dört kişiden üçü kendilerini, ailelerini, evlerini ve iş yerlerini hırsızlığa karşı koruyabilmek için daha fazla şeyler yapabileceklerini düşünüyorlar. Ne yazık ki hırsızlık ve soygun sürekli olarak artıyor. Eviniz ve iş yerinizdeki eşyalarınız sigortalı olsada hırsızlığa karşı caydırıcı tedbirler almak son derece mantıklı ve gerekli görünüyor. Genel kanının aksine sadece pahalı ve müstakil evler değil, bütün evler soyulma riski taşıyor. Evinizi ve iş yerinizi hırsızlığa karşı korumanın en etkili yollarından biri güvenlik alarm sistemi taktırmanızdır. Böyle bir sistemde malzeme kalitesinin yüksek olması, satış öncesi ve satış sonrası teknik destek hayati bir önem taşır. Bunun yanı sıra sistemin kullanışlı, güvenilir ve profesyonelce tasarım ve tesisat işçiliğinin yapılması ile önem teşkil eder.
Ev, ofis, fabrika vb. mekanlarda meydana gelebilecek soygun, yangın, gaz kaçağı, su baskını, gibi bir çok istenmeyen durumu, olay başladığı anda dedektörler yardımı ile algılayarak, mekan sahibini ya da ilgili kişileri haberdar eden, aynı zamanda caydırıcı etki yaratan elektronik donanım genel anlamda alarm sistemi olarak tanımlanmaktadır. Bu gibi istenmeyen bir çok olaydan başlangıç anından itibaren haberdar olabilmek can ve mal güvenliği açısından son derece önemlidir.
Alarm sistemleri Hizmetlerimiz
 
 • Ücretsiz danışmanlık
 • Satış danışmanlarının mekanda yaptığı keşif sonucu oluşturulan proje ve fiyatlandırma
 • Mekana ve ihtiyaca yönelik olarak tasarlanan alarm sistemlerinin montajı, programlanması ve devreye alınması
 • Sistem hakkında müşterinin bilgilendirilmesi ve uygulamalı eğitimi
 • Servis / tamir ve bakım garantisi ve teknik destek
 • 365 gün/24 saat Alarm Gözlem Merkezi (AHM) hizmeti
 • Satış danışmanlarımızca ev, işyeri, ofis vb. mekanlarda yapılan soygun ve yangın risk analizi ve çözüm önerileri oluşturulur.
Alarm Sistemi Satın Alırken Dikkat Edilecek Hususlar
 
 • Kullanılacak donanımın, kaliteli, kolay kullanılabilir ve uluslararası elektronik standartlarına uygun olması.
 • Kullanılacak ürün ve markanın yeterli derecede yedek parçasının bulunması.
 • Sistem tasarımının kullanılacak mekanın özelliklerine ve mekanın yaşam senaryosuna göre tasarlanıp, risk analizinin doğru çıkartılması.
 • Elektronik donanımın yetkili ve uzman teknik kadrolarca tesis edilmesi.
 • Satın alınacak panelin Alarm Gözlem İstasyonları ile haberleşebilme özelliğinin bulunması.
 • Daha sonra yaşanabilecek teknik arızalar için, yeterli teknik destek ve servis hizmeti verecek bir firmadan satın alınması.
 
Hırsız Alarm Paneli
 
Kablolu ve kablosuz modelleri vardır. Evinizin belirli yerlerinden çeşitli dedektörler alarm paneline bağlanır.
Eğer güvenlik sisteminiz kuruluysa ve dedektörler herhangi bir problem algılıyorsa, alarm paneline bir sinyal gönderirler. Alarm paneli de otomatik olarak alarm merkezini arayarak durumun rapor edilmesini sağlar.
Hareket Dedektörleri
 
Hareket Dedektörü (PIR Dedektör):
Isı yayan belli bir hacimdeki canlının hareketini algılayan dedektördür. Her tür mekanda kullanılabilir. Evcil hayvan bulunan evlerde kullanılmak üzere tasarlanan, hayvan algılamayan modelleri mevcuttur.
 
Keypad (Kumanda Paneli)
 
Alarm sisteminin yönetiminin yapıldığı cihazdır. Alarmın kurulması, çözülmesi işlemleri şifre paneli üzerinden yapılır. Birden çok kişiye şifre verilebilir.  Baskı altında iptal şifresi, hafıza durum göstergesi, sistem arıza durumu göstergesi  vardır.
Manyetik Kontak
 
Kapı, pencere, havalandırma kapağı, sürgülü kapı ya da yerinden oynadığında sorun olabilecek her türlü eşyada kullanılır. Manyetik kontak kullanılan tüm elemanlar, açılması durumunda alarm paneline durumu bildirecek ve alarmı harekete geçirecektir. Kapı/pencere kasaları, alüminyum, ahşap, PVC, demir, vs. için uygundur.
Garaj veya Kızaklı / Katlanır Kapılar için Alüminyum Manyetik Kontak
 
Dökme kalıp alüminyumdan yapılan mukavemetli yuva, ağır araçların, fork lift kamyonlarının vs. altında azami direnci sağlayarak ağır hizmet uygulamalarında kullanılmasına olanak verir.
 
Panik Butonu
 
Acil durumlarda “manuel” olarak alarm vermek için kullanılır. Kullanıldığı durumlarda alarm merkezine direkt çağrı yapılmasını sağlar..
Gaz Dedektörü
 
Ortama yayılmış gazların yoğunluğunu algılar ve gaz kaçağı durumunda sistemi haberdar eder. Alarm sistemi kurulu değilse dahi 24 saat çalışır.
Duman Dedektörü
 
Ortamdaki duman yoğunluğunu algılayarak sistemi haberdar eder. Gaz dedektörü gibi 24 saat çalışır.
merkezine direkt çağrı yapılmasını sağlar..
Siren
 
Alarm anında yüksek bir ses çıkararak çevredeki kişileri uyarır. Harici ve dahili modelleri bulunur. Harici modelinin mekanın dışına, görülebilecek bir yere yerleştirilmesi caydırıcılığı artırır. Kablosunun kesilmesi durumunda, mevcut aküsü devreye girer ve çalmaya devam edereder. Alarm sistemi kurulu değilse dahi 24 saat çalışır.
GSM / GPRS Arabirimi
 
Bir GSM/GPRS sistem modülü kullanarak, geleneksel telefon hattını (PSTN) simule etmektedir. PSTN hattının olmadığı yerlerde asıl iletişimci veya hattın arızalı olduğu durumlarda telefon back-up sistemi olarak kullanılabilmektedir. Gprs Data kanalı kullanıldığı takdirde düşük maliyetli yüksek hızlı iletişim sağlar
İnfrared Bariyerleri ve Beam Dedektörler
 
Hırsız algılama sistemi için, dijital kontrollü, güvenilir, iki ışınlı, analog ve CPU tabanlı dijital teknolojilerle sahiptir. İleri mekanik tasarımının yanında, güvenlik sektöründe en yüksek talep düzeyini karşılamak üzere, kolay kurulum ve uzun vadeli kararlı çalışma prensibiyle üretilmiştir.
 
Microdalga Bariyer
 
Alıcı ve vericisi karşılıklı monte edildiğinde dış ortamda 40 m. İle 220 mt arasında volümetrik koruma alanı sağlayan aktif mikrodalga bariyeridir.